سوالات متداول

4.3/5 - (3 امتیاز)

هدف از نرم افزار «فیلتر_هوشمند_بورس» چیست؟

استفاده از هوش مصنوعی برای غلبه بر عدم قطعیت در بازارهای سرمایه و بازدهی بیشتر و بیشتر.

بخش پیشنهادات فیلتر هوشمند چگونه کار می کند؟

الگوریتم های متعددی در این بخش استفاده می شود. ابتدا با منطق خاصی، روند های صعودی شناسایی می شوند، سپس نوسان های سهم رصد می شود و بر اساس پیش بینی استعداد رشد، طبقه بندی می شود. این طبقه بندی بر اساس مدلی است که با «یادگیری ماشین» ایجاد شده است. این مدل نرم افزاری، با بررسی سابقه بورس تهران و تطبیق پارامترها با ویژگی های بازار سرمایه ایران، یاد گرفته است که چه موقعیت هایی می توانند سود ده باشند.

در بخش پیشنهادات دخالت انسانی وجود ندارند و همه پیشنهادات بر اساس محاسبات نرم افزاری است.

آیا نرم افزار سیگنال خرید و فروش می دهد؟

خیر؛ نرم افزار به شما کمک می کند بهترین تصمیم را در کوتاه ترین زمان بگیرید. نرم افزار همه بازار را رصد می کند و فقط گزینه های مستعد را به همراه اطلاعات کافی جهت تصمیم گیری به شما ارائه می دهد. پس از انتخاب نماد و اضافه کردن آن به « دیده_بان هوشمند »، نرم افزار وضعیت سهم را رصد کرده و همه تحرکات آن را به شما اطلاع می دهد تا بتوانید مبتنی بر استراتژی خود بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

تفاوت کلاس های سوددهی در چیست؟

تفاوت کلاس های سوددهی در استعداد حرکت پرشتاب هست. البته همه این طبقه بندی میانگینی هستند. به این معنا که بیشتر مواقع اینگونه است و ممکن هست غیر از این هم اتفاق بیفتد.

کلاس سود متوسط: معمولا این کلاس مربوط به دوره درجا زدن سهم هست. احتمال موفق نبودن و درگیر مقاومت بودن سیگنال بیشتر هست. ولی معمولا در نقاط حمایتی اتفاق می افتد و ریسک کمتری دارد.

کلاس سود خوب: بعد از این که نمودار قیمت، یک ریز موج صعودی می سازد و از ناحیه درجا زدن فاصله میگیرد، شاهد آماده شدن سهم برای ریز موج بعدی در روند صعودی هستیم. معمولا این کلاس، نشان دهنده این دست موقعیت هاست.

این موقعیت ها معمولا کمی از قله قبلی فاصله دارند بنابراین مدیریت ریسک باید دقیق تر انجام شود.

کلاس پر سود: این موقعیت ها معمولا بعد از شکست مقاومت ها و مدتی حرکت صعودی اتفاق می افتد. این موج پر شتاب تر هست. احتمال نوسان کمتر هست، معمولا هم سود دهی بالایی دارند. این پیشنهادات، معمولا احتمال موفقیت بالاتری دارند حتی اگر سهم به دلیل جو روانی بازار نتواند رشد شارپی داشته باشد، بعد از کمی نوسان به رشد خود ادامه خواهد بود.

در این موقعیت  به دلیل فاصله زیاد از حمایت قبلی، باید ریسک به دقت مدیریت شود.

این موج چون انتهای روند صعودی است باید به دقت بررسی شود. اگر واگرایی منفی داشته باشیم، در واقع پیشنهاد، فرصت خرید نیست، فرصت خروج است. به حجم معاملات و خروج پول هوشمند هم باید توجه ویژه ای داشت.

 

فیلترهای ساده و پیشرفته در چه باز زمانی به روز می شوند؟

نتایج فیلترها هر 10 دقیقه به روز می شود

اطلاعات تابلو شامل درخواست های خرید و فروش در لحظه نیست؟

این اطلاعات هر 2 دقیقه به روز می شوند.

حجم هفته به ماه به چه معناست؟ چه تاثیری در انتخاب سهم دارد؟

حاصل تقسیم « میانگین حجم معاملات هفته » بر «میانگین حجم معاملات ماه» ؛ این پارامتر برای بررسی روند حجم معاملات به کار  می رود. اگر عدد کمتر از 25 درصد باشد به این معناست که میانگین حجم معاملات در هفته اخیر نسبت به روند یکماهه کاهش داشته که مستلزم بررسی بیشتر برای سرمایه گذاری است. از طرفی زیاد بودن این عدد هم بعد از روند افزایشی باید مورد بررسی قرار گیرد.

قدرت خریدار حقیقی به چه معناست؟ چه تاثیری در انتخاب سهم دارد؟

نسبت قدرت خریدار حقیقی به فروشنده حقیقی؛ عددی در رنج یک. اگر کمتر از یک باشد به این معناست که فروشنده ها قدرت بیشتری دارند و هر چه بزرگتر از 1 باشد خریداران قوی تر هستند. بدیهی است بزرگتر بودن این عدد نشانه خوبی برای وضعیت سهم هست.

ورود پول حقیقی چه تاثیری در انتخاب سهم دارد؟

بررسی سابقه معاملات نشان میدهد، ورود پول حقیقی می تواند نشانه خوبی برای صعود سهم باشد خصوصا وقتی با قدرت خریدار و حجم کافی همراه باشد.