فیلترهای بورسی – آپدیت زمستان 1402

5/5 - (2 امتیاز)

در نسخه جدید رابط کاربری نرم افزار بیفیلتر، صفحه فیلترها تغییر داشته است. این تغییرا در جهت سهولت ترکیب فیلترها و سرعت بارگیری نرم افزار انجام شده است. در این نسخه تلاش شده است دسترسی به فیلترها، با دسته‌بندی استاندارد و کاربردی ارائه شود تا کاربران عزیز بر اساس سبک تحلیلی خود به سرعت به فیلترها دسترسی داشته باشند. از طرفی جستجوی فیلترها هم این امکان را میدهد که کاربران به سرعت فیلتر مورد نظر خود را بر اساس کلیدواژه ها جستجو کنند و به آنها دسترسی داشته باشند.

پر کاربردترین فیلترهای بورسی
تصویر بخش فیلترها در نسخه جدید

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، بخش فیلترها چهار بخش کلی دارد. بخش اول شامل دسترسی سلسله مراتبی و جستجو است. بخش دوم فیلترهای ترکیبی من، بخش سوم فیلترهای ترکیبی کاربردی، بخش چهارم هم جدیدترین فیلترهای بورسی را که به نرم افزار اضافه شده است نمایش میدهد. در ادامه برای هر بخش توضیح مختصری بیان شده است.

بخش اول؛ فیلتریاب

در این بخش به دو شیوه میتوانید فیلتر مورد نظر خود را بیابید. ابتدا با کلیک روی گزینه های، تابلو خوانی، تکنیکال یا بنیادی میتوانید حیطه فیلتر مورد نظر خود را انتخاب کنید. با کلیک بر روی هر گزینه، فیلترهای زیر مجموعه نمایش داده خواهد شد. همپنین کلیدواژه های مرتبط هم نمایش داده خواهد شد. به عنوان مثال با کلیک روی گزینه تکنیکال، کلیدواژه های پرایس اکشن، اندیکاتور و کانال نمایش داده می شود.

راه دیگر دسترسی به فیلتر ها هم جستجوی ساده است. فیلتر خود را به راحتی جستجو کنید و از لیست نتایج انتخاب کنید.

بخش دوم؛ فیلترهای ترکیبی من

جهت سهولت استفاده کاربران، فیلترهای ترکیبی ای که قبلا توسط کاربر ساخته شده است، بلافاصله بعد از فیلتریاب نمایش داده می شود و با کلیک روی هر فیلتر میتواند نتایج آن ها را مشاهده نماید.

بخش سوم؛ فیلترهای ترکیبی کاربردی

این بخش که در نسخه قدیم هم وجود داشت، به عنوان راهنمای کاربر برای ساخت فیلتر ترکیبی، نمایش داده می شود. این فیلترها علاوه بر اینکه جنبه آموزشی دارند، کاربردی هم هستند.

بخش چهارم؛ فیلترهای اخیر

این بخش فیلترهایی را نمایش میدهد که اخیرا به نرم افزار اضافه شده اند. این فیلترها به ترتیب زمان لیست شده اند.

دو تغییر مهم و کاربردی

مهمترین تغییرات رابط کاربری جدید، یکی فیلتریاب تگ محور و دیگری ادغام صفحه لیست نمادهای با صفحه فیلتر ترکیبی است. همانطور که در بخش فوق اشاره شد، فیلتریاب تگ محور، دسترسی سلسله مراتبی را به شدت تسهیل میکند. این امر علاوه سهولت استفاده، دسترسی بر اساس سبک معاملاتی را هم فراهم آورده ست.

از طرفی در این مدل نمایش، با کلیک روی هر فیلتر در بخش فیلتریاب، نمادهای فیلتر شده برای شما نمایش داده خواهند شد و برای ترکیب فیلتر نیاز به رفتن به صفحه جدیدی نیست.

چطور فیلتر ترکیبی بسازم؟

برای ساخت فیلتر ترکیبی کافی است در همین صفحه و از طریق فیلتریاب، فیلتر مورد نظر خود را جستجو و انتخاب کنید. با انتخاب هر فیلتر جدید، فیلتر ترکیبی ساخته و نتایج آن در لحظه نمایش داده می شود.

ساخت فیلتر ترکیبی در نسخه جدید

تایم فریم در ترکیب فیلترها

همانطور که در تصویر ملاحظه میکنید، برای هر فیلتر که انتخاب شده است سه گزینه وجود دارد. اولین گزینه انتخاب تایم فریم است. در ساخت فیلتر ترکیبی میتوان هر فیلتر را در تایم فریم مستقلی انتخاب و در فیلتر ترکیبی اعمال کرد. در نسخه جدید با کلیک روی گزینه «روز» میتوانید تایم فریم دلخواه را انتخاب کنید. گزینه بعد گزینه حذف است که برای هر فیلتر نمایش داده می شود.

نقیض فیلتر

گزینه دیگر برای هر فیلتر «نقیض» فیلتر است که با تیک سبز نمایش داده شده است. با انتخاب این گزینه آیکون قرمز رنگ نمایش داده می شود که نشان دهنده منطق نقیض است یعنی فیتلر مورد اتفاق «نیفتاده» باشد. به عنوان مثال ترکیبی را برای خرید در نظر گرفته اید و میخواهید واگرایی منفی اتفاق «نیفتاده» باشد.

منطق ترکیب

یکی از موارد نیازمندی در ترکیب فیلترها، منطق ترکیب شدن فیلترهاست. این گزینه که با سوئیچ در بالای لیست فیلتر ها در دسترسی است این امکان را فراهم می آورد که منطق «و» یا منطق «یا» برای ترکیب انتخاب شود. گاهی نیاز می شود که برای ترکیب، منطق «یا» استفاده است. به این معنا که نمادهایی لیست شوند که در یکی از فیلترها وجود داشته باشد. به عنوان مثال برای فروش میتوانیم از ترکیب الگوهای کندلی نزولی «یا» خروج پول هوشمند استفاده کنیم.