گزارش وضعیت بازار بورس در ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

5/5 - (2 امتیاز)

بازار با احتیاط شروع کرد و شاخص کل کمی منفی شد ولی افزایش تقاضا، شاخص کل را مثل شاخص هم وزن مثبت کرد. البته این هیجان خرید چندان قوی نبود. شاخص زیاد مثبت نشد و نیمه دوم روند شاخص برگشت و نمادهای زیر قمیت پایانی زیاد شدند. ورود پول به درآمد ثابت ها نشان از احتیاط خریداران دارد. ارزش معاملات امروز هم کمتر از دیروز بود. طبیعتا در شرایط تردید بازار، ارزش معاملات و جریان پول در درآمد ثابت ها میتواند سیگنالهای خوبی در مورد روند بازار داشته باشد. پس به دقت این موارد را دنبال میکنیم.

مهمترین نماد امروز

اصلاح بازار بهترین فرصت برای ورود به سهم های مستعد رشدی است که پیش از این رشد خوبی داشتند و بعضا فرصت ورود نمیدادند.

یکی از این نمادها ثباغ است که امروز بعد از چند روز عرضه شد و فرصت ورود داد. این نماد به مقاومت مهمی رسیده است و با توجه به شرایط اصلاحی بازار ممکن است اصلاح داشته باشد و فرصت ورود بدهد. اما چرا باید این سهم را دنبال کنیم؟ این سهم امروز با قدرت خریدار بالا و سرانه خرید خیلی خوبی جمع شده است و وضعیت تابلوخوانی سهم خیلی جذاب است. از نظر تکنیکال هم نماد ثباغ موج های خوبی را پشت سر گذاشته و موج فعلی سهم میتواند تداوم روند صعودی بلند مدت سهم باشد.

دقت داشته باشیدکه پیشنهادات بخش نماد ویژه عموما نمادهای میان مدتی هستند! برای مشاهده استراتژی های متنوع تر و سیگنال های خرید و فروش و مدیریت هوشمند سبد خود از نرم افزار کوانتوم استفاده کنید.

برای ورود به نرم افزار کوانتوم کلیک کنید

مهمترین گروه امروز

ذغال سنگ مثبت ترین گروه امروز و محصولات چوبی، منفی ترین گروه بود در حالی که گروه لاستیک قوی ترین فروشندگان و گروه محصولات چوبی قویترین خریداران حقیقی را داشت. به عبارتی در گروه محصولات چوبی، منفی ها با قدرت زیادی خرید میشوند.

برای مشاهده گروهی که بیشترین سرانه خرید را دارد کلیک کنید.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۴ اردیبهشت ماه۱۴۰۳

خرسندیم که در گزارش های روزانه سناریو ها احتمالی بازار به دقت خوبی تقدیم شما عزیزان میکنیم. دلیل این عرضه ها در روزهای گذشته تشریح شده بود. در این مرحله یک سناریو این است که شاخص بعد از یک اصلاح کوتاه، یک موج صعودی کوتاه را تجربه کند و در نتیجه این صعود به سطح 2350 هزار واحد برسد و با تشکیل واگرایی وارد فاز اصلاحی شود. یک سناریو هم اصلاح در همین موقعیت و آماده شدن برای موج صعودی قوی تر است.

گزارش وضعیت بازار بورس در ۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

برای ورود به نرم افزار فیلتر هوشمند بورس کلیک کنید