گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۰ دی ۱۴۰۱

4.1/5 - (18 امتیاز)

بازار بعد از روز منحصر به فرد چهارشنبه، امروز هم از نظر عرضه و اصلاح روز خاصی را پشت سر گذاشت. بازار به شدت منفی، عرضه و قدرت فروشنده زیاد بود. با اینکه بیش از ۵۰۰ نماد منفی بودند، بیش از ۸۰ نماد صف خرید بودند. نیمه دوم کمی بازار متعادل تر شد و نمادهای بالاتر از قیمت پایانی بیشتر شدند ولی شاخص نتوانست تغییر روند دهد. درآمدثابتها کماکان خروج پول حقیقی زیادی داشتند. ارزش معاملات مثل روز قبل زیاد بود ولی علاقمند بودیم در روز منفی بازار با قدرت فروشنده بالا ارزش معاملات کمتر باشد. در واقع این رقم بالا این نگرانی ایجاد میکند که در شرف تغییر روند باشیم. البته این مسئله باید چند روز به دقت دنبال شود و تاییدات دیگری هم احتیاج دارد.

مهمترین نمادهای امروز

همانطور که گروه فلزات تاثیر زیادی بر رشد شاخص داشتند، امروز هم بیشترین تاثیر منفی مربوط به این گروه و نمادهای فولاد و فملی و کگل بود.

مهمترین گروه امروز

گروه های فنی مهندسی و چوبی تنها مثبت های امروز بودند.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۱۱ دی

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را منفی نشان میدهد. اولین حمایت شاخص ۱۵۸۵ هزار واحد است که امروز به این ناحیه رسید و ممکن است نیمه دوم بازار فردا در حوالی همین عدد بازار متعادل شود. شاخص به نقطه خوبی رسیده است و امکان پایان روند صعودی وجود دارد چون شاخص به سقف روند خود رسیده است ولی این احتمال هم وجود دارد که این اصلاح یک پولبک به مقاومت شکسته شده باشد و شاخص روند صعودی خود را بیرون از کانال ادامه دهد. برای تشخیص این مسئله باید روزهای آتی را به دقت دنبال کنیم تا مشخص شود که مثبت های بعد، فرصت خروج هستند یا فرصت ورود.

فیلتر پول هوشمند

فیلتر حجم مشکوک

فیلتر ورود پول حقیقی