گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

3.5/5 - (27 امتیاز)

دقیقا طبق انتظار بازار متعادل بود. نه زیاد مثبت شد، نه زیاد منفی. نماد های مثبت و منفی هم در وضعیت تعادل بودند. قدرت خریدار در بازار خوب بود و حتی در ابتدای بازار ورود پول حقیقی هم مشاهده میشد ولی در نهایت بازار با خروج پول بسته شد. نمادهای کوچکتر بازار، وضعیت بهتری داشتند و شاخص هم وزن رشد بیشتری داشت. درآمدثابتها طبق روال چهارشنبه ها ورود پول حقیقی داشتند. مناسفانه ارزش معاملات افت زیادی نسبت به هفته قبل دارد و در روزهای مثبت حجم معاملات کمتر است که نشانه خوبی نیست.

مهمترین نمادهای امروز

نماد فالوم که میانگین حجم معاملاتش کمتر از یک میلیون سهم در روز بود، امروز بیش از 17 میلیون سهم معامله شد. این سهم بعد از چندین روز صف خرید بودن، امروز عرضه زیادی داشته ولی خیلی خوب و با قدرت خریدار بالا خرید شده است.

مهمترین گروه امروز

گروه منسوجات مثبت‌ترین و حمل و نقل منفی‌ترین گروه بودند.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۱۳ بهمن

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را متعادل نشان میدهد. تحلیل قبلی پابرجاست؛ شاخص در حال برگشت تا ۱۵۸۵ هزار واحد است. رسیدن به کانال ۱۶۰۰ هزار واحد بعید به نظر میرسد و روند نزولی شاخص ادامه پیدا خواهد کرد تا شاخص ۱۴۵۰ هزار واحد را ببیند. سناریوی بدبینانه نزولی شدن شاخص از همین نقطه است ولی به نظر میرسد بازار انگیزه برای برگشت تا ۱۵۸۵ هزار واحد را دارد.

فیلتر پول هوشمند

فیلتر حجم مشکوک

فیلتر ورود پول حقیقی