گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

4.5/5 - (6 امتیاز)

بازار با عرضه و شاخص منفی شروع کرد ولی نمادهای منفی زیاد نبودند و قدرت خریدار خوب بود. ولی در ادامه عرضه شدت گرفت و علیرغم تلاش شاخص سازها در نیمه دوم روند برنگشت. علیرغم خروج پول حقیقی از بازار، الگوهای صعودی و قدرت خریدار بیشتر بود. درآمدثابتها طبق روال شنبه ها خروج پول حقیقی داشتند. ارزش معاملات افت قابل توجهی دارد که برای روز منفی بد نیست، به شرطی که روز های مثبت افزایشی باشد.

مهمترین نمادهای امروز

علیرغم اینکه بازار منفی بود نماد فوکا بیشترین ورود پول هوشمند را تجربه کرد. سرانه خرید در این نماد 7 برابر میانگین ماهش بود و با قدرت خریدار 27 برابری معامله شد!!!!

مهمترین گروه امروز

محصولات چوبی مثبت‌ترین و ذغال سنگ منفی ترین گروه بود.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۱۴ اسفند

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را منفی نشان میدهد. تحلیل روز قبل با برجاست. احتمال اصلاح شاخص تا سطح ۱۷۵۰ هزار واحد وجود دارد. حمایت مهم تر شاخص ۱۶۵۰ هزار واحد است. اینجا دو سناریو مطرح می شود. اصلاح موقت و حرکت به سمت ۲۱۰۰ هزار واحد یک سناریو است. سناریو دیگر هم برگشت شاخص از حوالی ۱۸۵۰ هزار واحد و تداوم روند نزولی تا حوالی ۱۵۵۰ هزار واحد. تا اینجا هیجان زیادی در بازار داشتیم که سناریو اول را محتمل میدانست اما روزهای آتی جهت بازار را مشخص تر میکند.

فیلتر پول هوشمند

فیلتر حجم مشکوک

فیلتر ورود پول حقیقی