گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۴ اسفند ۱۴۰۱

4.2/5 - (5 امتیاز)

بازار خیلی بهتر از انتظار بود. شاخص مثبت شروع کرد و مثبت بسته شد. با اینکه شاخص نیمه دوم روند نزولی گرفت ولی نکات مثبت متعددی در بازار دیده می شد. درآمدثابتها خروج پول حقیقی داشتند. قدرت خریدار بالا بود. الگوهای صعودی بیشتر بودند و با اینکه نمادهای زیر قیمت پایانی زیاد شدند ولی نمادهای مثبت بیشتر از نمادهای منفی بودند و اطلاح قیمت شدید نبود. از طرفی شاخص هم وزن رشد دو برابری نسبت به شاخص کل داشت و این شاخص سازها بودند که باعث افت شاخص شدند. علاوه بر این ارزش معاملات کمی بیشتر از روز قبل  بود. اگر خیلی کمتر از دیروز بود امروز فرصت خروج تلقی میشد ولی این کیفیت معاملات این احتمال را کم می کند.

مهمترین نمادهای امروز

نماد ختوقا وضعیت خیلی خوبی دارد. هم پول هوشمند، هم سرانه خرید، هم حجم مشکوک، هم کندل خوب و هم حرکت خوب بعد از از یک اصلاح خوب!!!!

مهمترین گروه امروز

فنی مهندسی مثبت‌ترین و منسوجات منفی ترین گروه بود.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۱۵ اسفند

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را متعادل نشان میدهد. روند امروز بازار مورد انتظار نبود. در واقع اصلاح تا ۱۷۷۵ هزار واحد خیلی محتمل است و برگشت شاخص از این نقطه بعید به نظر میرسد. از طرفی امروز هم ارزش معاملات خوب بود و درآمدثابت ها خروج پول داشتند و این نشانه ها احتمال صعودی شدن شاخص را افزایش میدهد ولی به هر صورت احتمال تداوم روند اصلاح بیشتر به نظر می رسد. اگر بازار با همین کیفیت معامله شود اصلاح بیشتر زمانی خواهد شد تا قیمتی.

فیلتر پول هوشمند

فیلتر حجم مشکوک

فیلتر ورود پول حقیقی