گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۳

4.4/5 - (16 امتیاز)

بازار امیدوار و مثبت شروع کرد. شاخص کل و شاخص هم وزن رشد کردند ولی نیمه دوم بازار، عرضه افزایش یافت و شاخص ها افت کردند. شاخص کل به دلیل تاثیر نمادهای موثر، مثبت بسته شد ولی شاخص هم وزن اندکی منفی بسته شد. طبیعتا نمادهای زیر قیمت پایانی و الگوهای نزولی هم افزایش یافت. این نوسان با ارزش معاملات همراه نبود و نکته مثبت اینکه درآمدثابتها بر خلاف روال چهارشنبه ها، خروج پول حقیقی داشتند.

مهمترین نماد امروز

یکی از الگوهای معمولا در روند صعودی این است که نمودار قیمت پس از اصلاح زیاد، به مرور و با شیب ملایم صعود میکند و بعد از عبور از سطح مقاومت تاریخی رشد خوب و پرشتابی را تجربه میکند.

نماد زقیام در بلند مدت چنین الگویی دارد. کانال کوتاه مدت این نماد صعودی است و در حال عبور از سطح مقاومتی مهمی است که پس از آن مستعد شکلگیری یک روند بسیار جذاب است. نکته جذاب دیگر در این سهم این است که این سهم در مواجهه با این مقاومت مهم پول هوشمند قابل توجهی دارد و تابلو خیلی خوبی دارد.

دقت داشته باشیدکه پیشنهادات بخش نماد ویژه عموما نمادهای میان مدتی هستند! برای مشاهده استراتژی های متنوع تر و سیگنال های خرید و فروش و مدیریت هوشمند سبد خود از نرم افزار کوانتوم استفاده کنید.

برای ورود به نرم افزار کوانتوم کلیک کنید

مهمترین گروه امروز

محصولات کاغذ مثبت ترین گروه و محصولات چوبی منفی ترین گروه بود. فیلتر «قدرت خریدار بیش از میانگین» نشان میدهد که گروه محصولات چوبی و ذغال سنگ، نسبت به میانگین ماهانه قدرت خریدار خود، قدرت خریدار بیشتری داشته اند.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۱۸ فروردین ماه۱۴۰۳

همانطور که عرض شد شاخص به ناحیه حمایتی عکس العمل نشان داد و برگشت. احتمال صعود شاخص تا سطح 2300 هزار واحد وجود دارد که سطح مهمی برای شاخص است. البته چون ارزش معاملات بالا نبود باید سناریو اصلاح بیشتر شاخص را هم در نظر داشته باشیم.

گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۳

برای ورود به نرم افزار فیلتر هوشمند بورس کلیک کنید