گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

5/5 - (1 امتیاز)

دقیقا طبق انتظار بازار متعادل شروع کرد ولی با عرضه ادامه پیدا کرد. در نیمه اول قدرت خریدار داشتیم و بازار در تلاش برای حفظ شرایط بود ولی نیمه دوم عرضه تشدید شد و نمادهای منفی زیاد شدند. طبیعتا در چنین شرایطی الگوهای نزولی خیلی زیاد می شوند. برآیند بازار هم قدرت فروشنده غالب بود و هم خروج پول حقیقی زیادی داشتیم . درآمدثابتها طبق روال شنبه ها خروج پول حقیقی زیادی داشتند. ارزش معاملات نسبت به قله خیلی کم شده است ولی نسبت به هفته قبل کمی بیشتر بود که با توجه به منفی بودن بازار نشانه خوبی نیست و احتمال تداوم روند نزولی را بیشتر میکند.

مهمترین نمادهای امروز

نماد ولپارس، در این روز منفی بازار، بیشترین ورود پول هوشمند را داشت. حجم بسیار زیادی معامله شد. موقعیت سهم هم خوب و جذاب بود.

مهمترین گروه امروز

گروه وسایل‌ارتباطی مثبت‌ترین و منسوجات منفی‌ترین بودند.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۱۷ بهمن

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را منفی نشان میدهد. شاخص نتوانست برگشت قوی ای داشته باشد و روند نزولی ادامه پیدا کرد. تارگت بعدی شاخص ۱۵۰۰ هزار واحد است و احتمالا در این محدوده نوسانی خواهد داشت ولی حمایت محکم شاخص ۱۴۵۰ هزار واحد است. البته با توجه به اینکه شاخص افت باشتابی داشته است احتمالا زمان بیشتری در ۱۵۰۰ هزار واحد کف سازی کند.

فیلتر پول هوشمند

فیلتر حجم مشکوک

فیلتر ورود پول حقیقی