گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

4.8/5 - (24 امتیاز)

بازار با عرضه سراسری شروع شد و نمادهای زیادی بلافاصله صف فروش شدند و ارزش صف های فروش بیش از ۵ همت شد! ولی نکته عجیب تر این بود که ارزش صف های خرید بیش از هزار میلیارد بود!!! بیش از ۶۰۰ نماد منفی و زیر قیمت پایانی بودند. الگوهای نزولی بسیار زیاد و قدرت فروشنده بالا بود. برآیند معاملات خروج‌پول‌حقیقی بیش از ۴ همت را نشان میدهد. درآمد‌ثابت ها کماکان خروج پول حقیقی دارند. ارزش معاملات کماکان بالاست و امیدواریم ادامه پیدا کند.

مهمترین نمادهای امروز

هرچند که فولاد و فملی بیشترین تاثیر منفی بر شاخص رو داشتند ولی امروز هم بی شک مهمترین نماد بازار خساپا بود که نزدیک 4 میلیارد سهم معامله شد. این سهم برای دقایقی در قیمت های دو روز بعد معامله می شد و در ساعت پایانی بازار جمع شد و روند صعودی گرفت. آیا برگشت خساپا و کیفیت معاملاتش سیگنال مثبت به بازار بود؟

مهمترین گروه امروز

گروه محصولات‌چوبی مثبت‌ترین و ذغال‌سنگ منفی‌ترین‌ بود.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۱۸ اردیبهشت۱۴۰۲

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را منفی نشان میدهد.

بازار به استراحت نیاز داشت ولی شرایط امروز بازار خیلی غیر منتظره بود. هم از نظر برگشت یکباره و هم از نظر شدت عرضه و افت شاخص!!!!

به هر صورت اصلاح جزیی از روند است و هنر معامله گری در تبدیل به موقع نمادهاست. طبیعتا نمادهای خیلی رشد کرده بازار اصلاح بیشتری خواهند داشت تا نمادهای جامانده!!!!

در برگشت بازار باید فرصت های خروج و ورود را به درستی تشخیص دهیم. هر مثبتی فرصت ورود نیست!!!!!

گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

فیلتر پول هوشمند

فیلتر حجم مشکوک

فیلتر ورود پول حقیقی