گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۸ مهرماه ۱۴۰۲

5/5 - (3 امتیاز)

بازار امروز هم بهتر از انتظار بود. هر چند بازار متعادل شروع شد و ابتدا نمادهای منفی کمی بیشتر بودند ولی نیمه دوم بازار بهتر شد و شاخص رشد کرد. به تدریج نمادهای مثبت و بالاتر از قیمت پایانی و الگوهای صعودی افزایش یافتند. نمادهای مثبت بیش از ۶۰۰ نماد بودند و بیش از ۵۶۰ نماد بالاتر از قیمت پایانی بسته شدند. نمادهای زیادی به نواحی حمایتی عکس العمل نشان دادند. برآیند معاملات تغییر محسوسی در جریان پول نشان نمیدهد. درآمد‌ثابت‌ها خروج پول حقیقی داشتند. ارزش معاملات امروز هم کاهشی بود که نشانه خوبی نیست!!! در روند های صعودی در روزهای مثبت باید ارزش معاملات بیش از روز های منفی باشد. بنابراین مثبت این روزها الزاما نشانه تغییر نیست و هنوز باید با احتیاط بازار را دنبال کرد.

مهمترین نماد امروز

نماد ویژه امروز برگرفته از استراتژی شکست مقاومت است. در این استراتژی ها نمادهایی را دنبال میکنیم که مقاومت یکساله خود را شکسته اند. نماد مورد بررسی امروز هم در تایم فریم روزانه و هم در تایم فریم هفتگی مقاومت خود را شکسته است. با این اوصاف تابلو سهم هم وضعیت خوبی دارد و با سرانه و قدرت خوبی خرید شد. امروز سهم حجم مشکوک خیلی زیادی داشته ولی مهمترین ریسک سهم همین حجم معاملات آن است. این سهم میانگین حجم ماهیانه خیلی کمی دارد و از این رو باید نقدشوندگی را در میزان درصد این سهم در سبد خود در نظر داشته باشید.

برای مشاهده تابلو نماد پسهند و بررسی وضعیت تحلیلی نماد کلیک کنید.

برای مشاهده استراتژی های متنوع تر و سیگنال های خرید و فروش و مدیریت هوشمند سبد خود از نرم افزار کوانتوم استفاده کنید.

برای ورود به نرم افزار کوانتوم کلیک کنید

مهمترین گروه امروز

گروه محصولات‌چوبی مثبت‌ترین، منسوجات منفی‌ترین گروه بود.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۱۹ مهر ماه۱۴۰۲

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را متعادل نشان میدهد. این برگشت نشانه خوبی است ولی برای تغییر روند کافی نیست. امیدواریم ارزش معاملات افزایش یابد و شاخص بالاتر از مووینگ ۱۵ روزه تثبیت کند. فعلا هر مثبتی ممکن است موقتی باشد. احتمال رشد شاخص تا ۲۰۵۰ هزار واحد وجود دارد. حفظ مینیمم قبلی شاخص هم اتفاق خوب و سیگنال مثبتی است. سطوح ۱۹۵۰ هزار واحد و ۱۸۵۰ هزار واحد حمایت های مهم شاخص هستند.

گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۸ مهرماه ۱۴۰۲

برای ورود به نرم افزار فیلتر هوشمند بورس کلیک کنید