گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۹ آذر ماه ۱۴۰۲

4.6/5 - (7 امتیاز)

بازار با عرضه شروع و نمادهای زیادی منفی باز شدند ولی برخی نمادها مثل خساپا و اهرم با حمایت شروع کردند و به مرور تقاضا در بازار زیاد شد و شاخص از منفی به مثبت رسید. این حرکت سبب شکل‌گیری تعداد زیادی الگوی صعودی در بازار شد و دوامی نداشت و نیمه دوم شاخص دوباره افت کرد. تعداد نمادهایی که ورود پول هوشمند داشتند بیشتر بود. برآیند معاملات خروج پول حقیقی را نشان میدهد. درآمد‌ثابت‌ها خروج پول حقیقی داشتند. ارزش معاملات کمی افت داشت که برای روند اصلاحی طبیعی است.

مهمترین نماد امروز

برای امروز نمادی با الگوی ویژه و با دامنه نوسان بالا نظرها به خود جلب میکند. نمادی که مقاومت مهم را شکسته و پولبک زده است. تابلو سهم خوب است هرچند قدرت خریدار هنوز کمی پایین است ولی سرانه خوبی دارد.

نماد توان که در واقع صندوق اهرمی است شرایط خوبی دارد. صندوق های اهرمی معمولا در روند صعودی سود خوبی میدهند. الان هم این نماد شرایط خوبی دارد. تنها نکته ای که باید خیلی به آن توجه کرد این است که در صورت اصلاح بازار، این نماد زیاد عکس‌العمل نشان میدهد که البته برای ما فرصت های ورود برای این سهم تلقی می شود. به این ترتیب میتوان خرید پله ای را برای سطوح مختلف میتوان در نظر گرفت که در شرایط مختلف بازار بتوان از روند سهم بهره برد.

اگر هم نسبت به اختیار معاملات آگاهی و مهارت کافی دارید، اختیار این نماد هم معامله می شود که در صورت صعود سهم، اختیار آن نوسان زیادی خواهد داشت. برای بررسی اختیار معاملات نماد توان از آنالایزوم استفاده کنید.

برای مشاهده استراتژی های متنوع تر و سیگنال های خرید و فروش و مدیریت هوشمند سبد خود از نرم افزار کوانتوم استفاده کنید.

برای ورود به نرم افزار کوانتوم کلیک کنید

مهمترین گروه امروز

حمل‌و‌نقل مثبت‌ترین و وسایل ارتباطی منفی‌ترین گروه بود.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۲۰ آذر ماه۱۴۰۲

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را متعادل نشان میدهد. فریب نوسانات بازار را نباید خورد و باید با استراتژی پیش برویم. در گزارش های هفته قبل اشاره شد که شاخص با مقاومت روبرو است. بنابراین سبد ما باید آمادگی این مواجهه را داشته باشد. به این معنا که از نمادهای ریسکی دوری کرده و نمادهای کم ریسک را دنبال کنیم. سطح ۲۱۳۰ هزار واحد حمایتی خوبی برای شاخص است؛ هم حمایت استاتیک داریم و هم مووینگ های مهم.

گزارش وضعیت بازار بورس در ۱۹ آذر ماه ۱۴۰۲

برای ورود به نرم افزار فیلتر هوشمند بورس کلیک کنید