گزارش وضعیت بازار بورس در ۲۰ آذر ماه ۱۴۰۲

5/5 - (1 امتیاز)

طبق انتظار بازار متعادل بود. هر چند دقایق آغازین بازار کمی تقاضا افزایش یافت و شاخص رشد کرد ولی نمیهدوم عرضه بیشتر شد و شاخص مسیر رفته را برگشت. در مجموع بازار، قدرت خریدار کم بود. الگوهای کندلی هم وضعیت متعادلی داشتند. تعداد نمادهایی که ورود پول هوشمند داشتند بیشتر بود. برآیند معاملات خروج پول حقیقی را نشان میدهد. درآمد‌ثابت‌ها خروج پول حقیقی داشتند. ارزش معاملات نسبت به هفته قبل کمتر است.

مهمترین نماد امروز

در این بخش از گزارش تلاش می شود به کمک فیلترهای نرم افزار بیفیلتر، نمادهای مستعد رشد را شناسایی کنیم و رویکرد ما هم در این انتخاب بیشتر کم ریسک بودن نمادهاست و روند میان مدتی سهم برای ما اهمیت زیادی دارد. هر چند تلاش می شوند نمادهایی پیشنهاد شوند که در کوتاه مدت هم بازدهی داشته باشند.

نماد ویژه امروز کف سازی خوبی داشته و به آرامی گارد صعودی گرفته است. معمولا این حرکت های صعودی با شیب کم در یک نقطه با یک موج شارپی ادامه پیدا میکند و شناسایی زمان ورود مناسب در این الگو اهمیت زیادی دارد. برای شناسایی زمان مناسب، از فاکتور پول هوشمند پیشرفته بهره میگیریم. وقتی در نمودار پول هوشمند پیشرفته نقاط سبز رنگ در بازه زمانی اخیر در سهم وجود داشته باشد میتواند سیگنال مهمی تداوم روند صعودی باشد.

نماد مفاخر از نظر حمایت و مقاومت شرایط خیلی خوبی دارد. اولین مقاومت مهم سهم (در تایم فریم هفتگی) 13600 است و در صورت تثبیت بالای 12000 میتواند روند صعودی را به خوبی ادامه دهد. چون الگوی بلند مدت سهم نیز جذاب است.

برای مشاهده استراتژی های متنوع تر و سیگنال های خرید و فروش و مدیریت هوشمند سبد خود از نرم افزار کوانتوم استفاده کنید.

برای ورود به نرم افزار کوانتوم کلیک کنید

مهمترین گروه امروز

ماشین‌آلات و حمل‌و‌نقل مثبت‌ترین گروه های بازار بودندوشاخص وسایل‌ارتباطی کمی افت داشت.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۲۱ آذر ماه۱۴۰۲

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را متعادل نشان میدهد. همانطور که در گزارش دیروز عرض شد. فریب نوسانات بازار را نباید خورد و باید با استراتژی پیش برویم. در گزارش های هفته قبل اشاره شد که شاخص با مقاومت روبرو است. بنابراین سبد ما باید آمادگی این مواجهه را داشته باشد. به این معنا که از نمادهای ریسکی دوری کرده و نمادهای کم ریسک را دنبال کنیم. سطح ۲۱۳۰ هزار واحد حمایتی خوبی برای شاخص است؛ هم حمایت استاتیک داریم و هم مووینگ های مهم.

برای ورود به نرم افزار فیلتر هوشمند بورس کلیک کنید