گزارش وضعیت بازار بورس در ۲۰ دی ماه ۱۴۰۲

4.7/5 - (4 امتیاز)

در گزارش های دیروز اشاره کردیم که شواهد حاکی از آن است که شاخص تمایلی به اصلاح قیمتی ندارد. امروز گر چه طبق انتظار بازار متعادل شروع کرد ولی به آرامی تقاضا افزایش یافت و شاخص رشد کرد. نیمه دوم نمادهای مثبت و الگوهای صعودی به شدت زیاد شد. برآیند معاملات ورود پول حقیقی کمی را نشان میدهد. درآمد‌ثابت‌ها برخلاف هر چهارشبه خروج پول حقیقی زیادی داشتند. ارزش معاملات هم نسبت به روزهای گذشته افزایش محسوسی دارد.

مهمترین نماد امروز

نمادهایی که بعد از یک موج صعودی، سطح بدست آماده را حفظ میکنند و اصلاح زمانی در پیش میگیرند بسیار جذاب هستند. این شرایط به این معناست که سهم قصد ادامه روند صعودی را دارد ولی برای تداوم روند نیاز به انرژی بیشتری دارد و در حال نفسگیری است.

نماد ختوقا امروز ورود پول هوشمند داشت. در حالی که در محدوده کم ریسکی قرار دارد و در دو ماه اخیر تقریبا درجا زده است و در مواجهه با مقاومت خود، اصلاح زمانی داشته است و عقب نشینی نکرده است. این سهم بعد از عبور از سطح 6400-6500 میتواند موج خوبی را بسازد.

دقت داشته باشیدکه پیشنهادات بخش نماد ویژه عموما نمادهای میان مدتی هستند! برای مشاهده استراتژی های متنوع تر و سیگنال های خرید و فروش و مدیریت هوشمند سبد خود از نرم افزار کوانتوم استفاده کنید.

برای ورود به نرم افزار کوانتوم کلیک کنید

مهمترین گروه امروز

وسایل‌ارتباطی مثبت‌ترین و محصولات‌چوبی منفی‌ترین بود.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۲۳ دی ماه۱۴۰۲

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را مثبت نشان میدهد. همانطور که دیروز عرض شد روند بازار امیدوارکننده است. علاوه بر شواهدی که عرض شد، این امیدواری را در خروج پول از درآمدثابت ها، آن هم برای روز چهارشنبه مشاهده میکنیم. شاخص به نایحه مقاومتی 2170-2180 هزار واحد رسیده است. اگر شنبه شروع خوبی داشته باشد به سرعت میتواند این از ناحیه عبور کند که در این صورت میتوان گفت ریز موج بعدی آغاز شده است. یک سناریو هم چالش شاخص با این سطح مقاومتی است.

گزارش وضعیت بازار بورس در ۲۰ دی ماه ۱۴۰۲

برای ورود به نرم افزار فیلتر هوشمند بورس کلیک کنید