گزارش وضعیت بازار بورس در ۲۰ دی ۱۴۰۱

4.6/5 - (36 امتیاز)

شاخص بعد از عبور از قله هفته قبل، بلافاصله به مقاومت ۱۶۷۰ هزار واحد رسید و عرضه ها بیشتر شد. در مورد این مقاومت، روزهای قبل صحبت کرده بودیم. در پی افزایش عرضه در نیمه دوم بازار، نمادهای زیر قیمت پایانی افزایش یافتند و الگوهای کندلی نزولی بیشتر شدند ولی الگوهای صعودی هم کم نبودند. از طرفی نمادهای صف خرید 10 برابر نمادهای صف فروش بودند. برآیند گردش پول هم ورود پول حقیقی به بازار را نشان می دهد و نکته مثبت دیگر این بود که درآمد ثابت ها امروز هم خروج پول حقیقی زیادی داشتند. ارزش معاملات هم مثل روزهای قبل،خیلی خوب و قابل قبول است.

مهمترین نمادهای امروز

بیشترین خروج پول هوشمند امروز مربوط به نماد هجرت بود. این نماد بعد از رشد خیلی زیاد، واگرایی منفی در RSI , MACD حالا خروج پول هوشمند زیادی هم دارد.

مهمترین گروه امروز

گروه منسوجات مثبت ترین بود. گروه شیمیایی منفی ترین بود. بیشترین ارزش معاملات هم مربوط به گروه خودرو و فلزات بود.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۲۱ دی

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را متعادل نشان میدهد.

شاخص وضعیت ریسکی دارد و اظهار نظر در مورد روند بازار کمی سخت است. یک احتمال برگشت شاخص از همین نقطه و از سقف کانال میان مدت است و یک سناریو حرکت نوسانی شاخص به سمت سقف کانال بلند مدت که ۱۷۲۰ هزار واحد است.

شاخص مستعد واگرایی منفی است ولی در سابقه شاخص مکرر دیده شده که با وجود واگرایی منفی، موج صعودی خود را کامل می کند تا واگرایی تشدید شود. باید با بازار همراه شویم و با دقت وضعیت را دنبال کنیم تا بتوانیم تصمیم درست بگیریم.

فیلتر پول هوشمند

فیلتر حجم مشکوک

فیلتر ورود پول حقیقی