گزارش وضعیت بازار بورس در ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳

3.9/5 - (18 امتیاز)

بازار خیلی امیدوارانه شروع شد و بلافاصله شاخص رشد خوبی داشت. نزدیک ۷۰۰ نماد مثبت و بالای قیمت پایانی بودند ولی ارزش معاملات زیاد نبود. در این شرایط بازار با عرضه محک میخورد. نیمه بازار عرضه شدت گرفت و نمادهای زیر قیمت پایانی افزایش یافت. افزایش عرضه ارش معاملات رو افزایش نداد و شاخص هم افتی نداشت. یعنی هیجان فروش بالا نبود. در واقع بازار متعادل بسته شد.

مهمترین نماد امروز

یکی از ابزارهای شناسایی فرصت های ورود و خروج، واگرایی ها هستند. واگرایی اگر در اندیکاتورهای مختلف به صورت همزمان رخ دهد میتواند اعتبار بیشتری دارد. در این شرایط انگیزه زیادی در نمودار قیمت برای برگشت مشاهده می شود. به این شرایط، پول هوشمند پیشرفته را هم اضافه کنید تا تایید نهایی برای انتخاب سهم باشد.

نماد ثنوسا علاوه بر این شرایط، گپ خیلی خوبی هم تا مقاومت بعدی دارد و چون درگیر با مقاومت هم هست، احتمال عرضه صف خرید و فرصت خرید بسیار محتمل است. این سهم به دید بلند مدت هم مستعد الگوی صعودی جذابی است. از این رو دنبال کردن سهم میتواند جذاب باشد.

دقت داشته باشیدکه پیشنهادات بخش نماد ویژه عموما نمادهای میان مدتی هستند! برای مشاهده استراتژی های متنوع تر و سیگنال های خرید و فروش و مدیریت هوشمند سبد خود از نرم افزار کوانتوم استفاده کنید.

برای ورود به نرم افزار کوانتوم کلیک کنید

مهمترین گروه امروز

با اینکه مثبت ترین صنعت، شاخص سایر مالی بود ولی بهترین تابلو متعلق به گروه پالایش بود. این در حالی است که گروه محصولات فلزی بیشترین ورود پول حقیقی را بین صنایع مختلف داشت.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۲۱ فروردین ماه۱۴۰۳

همانطور که پیش از این هم عرض شد حتی در صورت برگشت شاخص، مقاومت مهم ۲۳۰۰ هزار واحد، پیش روی شاخص است. از این رو باید احتیاط لازم را در مدیریت سبد داشته باشیم و استراتژی ما باید برای سناریوهای مختلف، تصمیم مناسب را ارئه دهد. با توجه به ارزش معاملات که زیاد نیست، امکان تداوم اصلاح هم وجود دارد. در واقع یک سناریو برای روند شاخص این است که شاخص اصلاح (زمانی یا عمقی) داشته باشد تا بتواند از در یک موج از این مقاومت عبور کند.

گزارش وضعیت بازار بورس در ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳

برای ورود به نرم افزار فیلتر هوشمند بورس کلیک کنید