گزارش وضعیت بازار بورس در ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۲

4.3/5 - (15 امتیاز)

بازار امروز هم متعادل بود. دقیقا مطابق تحلیل و آنچه در گزارش های روز های گذشته عرض شده بود. شاخص در دوره های مشابه سال های قبل هم همینگونه رفتار میکند. بعد از یک حرکت پر انرژی کمی اصلاح زمانی برای انباشت انرژی لازم است تا شاخص بتواند مقاومت های پیش رو را پشت سر گذاشته و روند جدیدی را تعریف کند. در مجموع بازار، قدرت خریدار کمتر از فروشنده بود بود و الگوهای کندلی صعودی کمی بیشتر بودند. نمادهای صف خرید بیشتر بودند ولی با ارزش کمتر. به دلیل زیاد شدن عرضه نمادهای زیادی زیر قیمت پایانی بسته شدند. برآیند معاملات خروج پول حقیقی را نشان میدهد. درآمد‌ثابت‌ها خروج پول حقیقی داشتند. ارزش معاملات نسبت به هفته قبل کمتر است.

مهمترین نماد امروز

شرایط بازار به گونه ای است که نمادهای کم ریسک را اولویت میدهیم. نماد ویژه امروز هم نسبت به شاخص هم نسبت به گروه خود جامانده است. البته امروز پول هوشمند زیادی داشته و در تایم فریم هفتگی فاصله زیادی تا مقاومت دارد.

نماد کفپارس در نگاه اول درون مقاومت مهمی دیده میشود ولی واقعیت این است که مرکز این ناحیه سطحی پایین از قیمت فعلی است و این نماد توانسته با قدرت زیادی از این مقاومت عبور کند. البته این شرایط فعلی سهم احتمال پولبک و فرصت ورود مجدد را هم افزایش میدهد.

دقت داشته باشیدکه پیشنهادات بخش نماد ویژه عموما نمادهای میان مدتی هستند! برای مشاهده استراتژی های متنوع تر و سیگنال های خرید و فروش و مدیریت هوشمند سبد خود از نرم افزار کوانتوم استفاده کنید.

برای ورود به نرم افزار کوانتوم کلیک کنید

مهمترین گروه امروز

ذغال‌سنگ مثبت‌ترین و حمل‌و‌نقل منفی‌ترین بود.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۲۲ آذر ماه۱۴۰۲

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را متعادل نشان میدهد. شرایط بازار تغییری نداشته  و تحلیل ما کماکان برقرار است. بازار اصلاح زمانی نیاز دارد و مقاومتهای مهمی پیش رو دارد که برای عبور از آنها توان بیشتری نیاز دارد ولی وضعیت کلی بازار نگران کننده است و این شرایط در دوره های مختلف بازار اتفاق افتاده است. سطح ۲۱۳۰ هزار واحد حمایتی خوبی برای شاخص است؛ در این سطح هم حمایت استاتیک و داینامیک خوبی داریم.

گزارش وضعیت بازار بورس در ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۲

برای ورود به نرم افزار فیلتر هوشمند بورس کلیک کنید