گزارش وضعیت بازار بورس در ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳

5/5 - (1 امتیاز)

ریسک سیستماتیک باعث شد بازار با عرضه شدید شروع شود و روند نزولی شاخص تا انتهای بازار تداوم داشته باشد. شاخص بیش از 50 هزار واحد افت کرد و بیش از 700 نماد منفی شدند. طبیعتا الگوهای کندلی نزولی به وفور در نمودارها دیده میشود و هیچ الگوی مثبتی در بازار دیده نشد. تنها نکته مثبت بازار امروز خروج پول حقیقی از درآمدثابت ها بود که رقم خیلی زیادی هم بود. به نظر میرسد منفی های امروز جذابیت ها را هم افزایش داده و خرید ها هم از همین امروز شروع شده.

مهمترین نماد امروز

با اینکه بازار امروز شدیدا منفی بود ولی 34 نماد الگوی تیک صعودی داشتند و کندل امروز آنها صعودی بود و 3 مورد از آنها سرانه خرید بالای 80 میلیون داشتند. این سه نماد عبارتند از خورشید ( که صندوق درامد ثابت است)، وجامی، وثخوز.

برای مشاهده این فیلتر ترکیبی کلیک کنید. این فیلتر ترکیبی در بدترین روزهای بازار به ما کمک کرد تا موقعیت های خاصی را شناسایی کنیم. اما این دو مورد علیرغم اینکه در میان مدت روند خوبی دارند ولی به دید کوتاه مدت، کمی ریسک دارند چون رشد خوبی را بدون اصلاح تجربه کردند و از حمایت فاصله گرفتند. بنابراین میتوان دو سنارو را دنبال کرد؛ یکی دنبال کردن این موارد برای شناسایی فرصت ورود مناسب و دیگری اینکه با خرید پله ای ریسک خرید را پوشش دهیم.

دقت داشته باشیدکه پیشنهادات بخش نماد ویژه عموما نمادهای میان مدتی هستند! برای مشاهده استراتژی های متنوع تر و سیگنال های خرید و فروش و مدیریت هوشمند سبد خود از نرم افزار کوانتوم استفاده کنید.

برای ورود به نرم افزار کوانتوم کلیک کنید

مهمترین گروه امروز

هیچ گروهی از صنایع، شاخص مثبت نداشتند و گروه ذغال سنگ منفی ترین گروه بازار بود. اما یک آمار جالب؛ با اینکه بازار منفی بود، گروه شیمیایی سرانه خرید بیشتری نسبت به روز قبل داشتند و گروه محصولات چوبی هم قدرت خریدار بیش از میانگین داشت.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۲۶ فروردین ماه۱۴۰۳

در مورد وضعیت ناپایدار بازار صحبت کرده بودیم و در مورد مدیریت سبد هشدار داده بودیم. شاخص به محدوده روانی 2190 تا 2200 هزار واحد رسیده و برای فردا افزایش تقاضا محتمل است. بعد از این سطح، کف کانال که محدوده 2100 هزار واحد است حمایت مهم شاخص است. ولی به احتمال زیاد شاخص روی سطح 2190 هزار واحد نوسان خواهد داشت.

گزارش وضعیت بازار بورس در ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳

برای ورود به نرم افزار فیلتر هوشمند بورس کلیک کنید