گزارش وضعیت بازار بورس در ۲ آبان ماه ۱۴۰۲

3.9/5 - (11 امتیاز)

انتظار داشتیم بازار منفی باشید ولی بازار ابتدا کمی تعلل داشت و شاخص زیاد افت نداشت ولی نیمه دوم عرضه تشدید شد و روند نزولی شاخص ادامه پیدا کرد. بیش از ۶۰۰ نماد منفی و زیرقیمت پایانی بسته شدند. الگوهای نزولی زیاد و قدرت فروشنده غالب بود. برآیند معاملات خروج پول حقیقی را نشان نمیدهد. درآمد‌ثابت‌ها ورود پول حقیقی نداشتند. ارزش معاملات تغییر محسوسی نداشت.

مهمترین نماد امروز

یکی از روش های مدیریت ریسک توجه به نسبت زیان به سود است. یعنی انتخاب موقعیت هایی که به حمایتشان نزدیک تر هستند تا مقاومت. طبیعتا در کنار این فاکتور وضعیت تابلو سهم و روند معاملات سهم در هفته های اخیر را باید مد نظر داشته باشیم. بنابراین با فیلترها متعددی در نرم افزار فیلتر هوشمند میتوانیم به این نمادها برسیم از جمله فیلتر نسبت زیان به سود یا فیلتر درون ناحیه حمایتی و یا اینکه فیلتر ترکیبی دلخواه بسازید و از ترکیب این فیلترها با فیلترهای تابلوخوانی به سیگنال مورد نظر خود برسید.

نماد ویژه امروز، نمادی است که درون ناحیه حمایتی قرار دارد و فاصله 10 درصدی با مقاومت خود دارد. این نماد هفته اخیر روند خوبی داشته و نسبت به کف قیمتی سه ماه اخیر عکس العمل نشان داده است. نماد ثرود هم خودش وضعیت خوبی دارد و هم گروهش پرتقاضا است. قیمت مناسب برای ورود به سهم 12000 است و احتمالا برای ورود در این قیمت فرصت کافی وجود داشته باشد. برای تحلیل دقیق تر سهم میتواند از نرم افزار بیفیلتر کمک بگیرید و روی این لینک بزنید.

برای مشاهده استراتژی های متنوع تر و سیگنال های خرید و فروش و مدیریت هوشمند سبد خود از نرم افزار کوانتوم استفاده کنید.

برای ورود به نرم افزار کوانتوم کلیک کنید

مهمترین گروه امروز

محصولات‌چوبی مثبت‌ترینو وسایل‌ارتباطی منفی‌ترین نبود.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۳ آبان ماه۱۴۰۲

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را منفی نشان میدهد. شاخص در حال عبور از سطح ۲ میلیون واحد است. مطلوب این است که شاخص کف ۳ ماه قبل را از دست ندهد و قبل از رسیدن به سطح ۱۹۵۰ هزار واحد برگردد. با توجه به واگرایی مثبتی که تا الان داریم این سناریو محتمل است. سناریو بدبینانه رسیدن شاخص به سطح ۱۸۵۰ هزار واحد است.

گزارش وضعیت بازار بورس در ۲ آبان ماه ۱۴۰۲

برای ورود به نرم افزار فیلتر هوشمند بورس کلیک کنید