گزارش وضعیت بازار بورس در ۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

4.4/5 - (21 امتیاز)

از دیروز و با نزدیک شدن شاخص به محدوده ۲۳۰۰ هزار واحد انتظار افزایش عرضه داشتیم. چون هم شاخص به مقاومت رسیده بود و هم نمادهای زیادی در ناحیه مقاومتی قرار گرفتند. دیروز تقاضا غلبه کرد و توانست شاخص را امروز هم رشد دهد ولی نیمه دوم شاهد افزایش عرضه و عقب نشینی شاخص بودیم. با افزایش عرضه، قدرت فروشنده و نمادهای زیر قیمت پایانی افزایش یافت و الگوهای نزولی زیادی شکل گرفت. نکته مثب این بود دو روز متوالی ورود پول حقیقی داشتیم و امروز هم خروج پول از درآمدثابت ها را شاهد بودیم.

مهمترین نماد امروز

نمادی که از منظر تابلوخوانی نکات مثبت متعددی دارد و نمودار سهم به شاخص کل، نشان میدهد که سهم بسیار از بازار جامانده است. موقعیت سهم بسیار کم ریسک و استعداد رشد بسیار بالا است. مناسب برای این روزهای بازار که کمی ریسکی شده است.

از جمله نکات مثبت در تابلو نماد سفاسی، قدرت خریدار بالا، سرانه بالا، سرانه به میانگین خوب، کندل خوب، ورود پول هوشمند و حجم معاملات خوب است. نسبت زیان به سود و قرار داشتن روی حمایت هفتگی از جمله نکات مثبت تکنیکال سهم است. تنها یک نکته مهم وجود دارد. میانگین معاملات سهم زیر یک میلیون است و از این رو باید به نقدشوندگی دقت شود.

دقت داشته باشیدکه پیشنهادات بخش نماد ویژه عموما نمادهای میان مدتی هستند! برای مشاهده استراتژی های متنوع تر و سیگنال های خرید و فروش و مدیریت هوشمند سبد خود از نرم افزار کوانتوم استفاده کنید.

برای ورود به نرم افزار کوانتوم کلیک کنید

مهمترین گروه امروز

مثبت ترین گروه امروز، محصولات کاغذ بود و منفی ترین گروه، حمل و نقل بود. در حالی که گروه خودرو بیشترین خروج پول حقیقی و گروه شیمیایی بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۳ اردیبهشت ماه۱۴۰۳

شاخص حرکت سریع و خوبی را تجربه کرد و هم اکنون در ناحیه مقاومت استاتیک و در محدوده سقف کانال کوتاه مدت و میان مدت قرار دارد. محدوده ۲۳۰۰ تا ۲۳۵۰ هزار واحد ناحیه مقاومتی شاخص محسوب میشود و شاخص در این محدوده محک خواهد خورد و اصلاح خواهد داشت.

گزارش وضعیت بازار بورس در ۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

برای ورود به نرم افزار فیلتر هوشمند بورس کلیک کنید