گزارش وضعیت بازار بورس در ۵ دی ۱۴۰۱

4.6/5 - (42 امتیاز)

طبق تحلیلی که دیروز ارائه شده بود، بازار مثبت بود. انتظار افزایش عرضه را هم داشتیم که اول وقت بزاار اتفاق افتاد و شاخص کل را منفی کرد ولی خیلی زود جمع شد و از ساعت 10 بازار مثبت شد و به روند خود ادامه داد. تنها ۹ نماد صف فروش بودند و ارزش صف های خرید بیش از ۵۰۰ میلیارد بود. قدرت خریدار و الگوهای صعودی نشان از هیجان خرید دارد. درآمدثابتها کماکان خروج پول حقیقی داشتند و ارزش معاملات خیلی خوب و جذاب بود. بنابراین انتظار روند صعودی در کیفیت معاملات مشهود است. گویا شاخص کل این بار بنا دارد با کمترین اصلاح، روند صعودی را تکمیل کند.

مهمترین نمادهای امروز

نماد پخش یکی از نمادهای خاص بازار امروز بود. نماد پخش بیشترین ورود پول هوشمند امروز را داشت و آخرین مقاومت یکسال اخیر خود را با ورود پول هوشمند زیادی که در سابقه نماد دیده نمی شود شکست.

مهمترین گروه امروز

ذغال سنگ مثبت ترین گروه و ارتباطات منفی ترین گروه بودند.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۶ دی

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را مثبت نشان میدهد. با رسیدن شاخص به حوالی قله قبل که در اردیبهشت ماه تجربه کرده است احتمال افزایش عرضه وجود دارد.  طبیعتا با این ارزش و کیفیت معاملات اصلاح های بازار سریعتر و کوتاه تر هستند و بازار برای رسیدن به سقف کانال میان مدت تلاش می کند. حوالی ۱۵۸۰ هزار واحد یک مقاومت و حوالی ۱۶۸۰ هزار واحد هم سقف کانال میان مدتی شاخص است.

فیلتر پول هوشمند

فیلتر حجم مشکوک

فیلتر ورود پول حقیقی