گزارش وضعیت بازار بورس در ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

5/5 - (1 امتیاز)

در گزارش دیروز عرض شده بود که احتمال افزایش تقاضا وجود دارد. خوشبختانه بازار از ابتدا با تقاضای خوب شروع کرد و شاخص مثبت شد. ولی نیمه دوم عرضه بیشتر شد و نمادهای زیر قیمت پایانی افزایش یافت و شاخص نیمی از راه رفته را برگشت. مثبت امروز بیشتر متاثر از نمادهای کوچکتر بازار بود و شاخص هم وزن درصد رشد بیشتری نسبت به شاخص کل داشت.نکته مثبت بازار امروز این بود که درآمدثابتها امروز هم  خروج پول حقیقی زیادی داشتند ولی نکته منفی بازار کاهش ارزش معاملات نسبت به روز قبل بود. در واقع بازار هنوز آمادگی صعود ندارد و تردیدها زیاد است.

مهمترین نمادهای امروز

نماد شپترو ۲۰ برابر میانگین معاملات ماهانه، معامله شد. در حالی که قدرت فروشنده داشت، سرانه خرید بالایی نسبت به میانگین داشت. باید تحرکات این سهم را دنبال کنیم.

مهمترین گروه امروز

گروه انبوه سازی مثبت‌ترین و ذغال سنگ منفی‌ترین بودند.

پیشبینی وضعیت بازار بورس روز بعد ۲۵ بهمن

روند معاملات امروز، شروع بازار روز بعد را متعادل نشان میدهد. امروز هم شاخص نتوانست برگشت خود به ۱۵۸۵ هزار واحد را کامل کند و منفی شد. شاخص مستعد الگوی پرچم است و در صورت تکمیل این الگوی ادامه دهنده، روند نزولی تداوم خواهد داشت. علیرغم اینکه ارزش معاملات پایین است و بازار منفی است ولی درآمدثابت‌ها خروج پول حقیقی زیادی داشتند. باید منتظر شکست باشیم، یا سطح ۱۵۳۰ هزار واحد به پایین یا ۱۵۶۰ هزار واحد به بالا.

فیلتر پول هوشمند

فیلتر حجم مشکوک

فیلتر ورود پول حقیقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.